فرنگی کاران جوان ایران با کسب 3 مدال طلا و 2 نقره روز نخست قهرمانی 2017 آسیا را پشت سر گذاشتند
2017/06/17-18:06
291
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

فرنگی کاران جوان ایران با کسب 3 مدال طلا و 2 نقره روز نخست قهرمانی 2017 آسیا را پشت سر گذاشتند

رضایی، کاویانی نژاد و بالی به مدال طلا ، عبدولی و نوروزی هم به مدال نقره دست یافتند

فرنگی کاران جوان ایران در 6 وزن نخست قهرمانی 2017 آسیا که در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان ) جریان دارد، به 3 مدال طلا و دو نقره دست یافتند تا گام محکمی برای قهرمانی بردارند.

2 فرنگی کار دیگر ایران فردا جمعه روی تشک می روند

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در رقابت های امروز، محمد جواد رضایی، امین کاویانی نژاد و مهدی بالی در اوزان 55، 66 و 84 کیلوگرم صاحب مدال طلا و کرامت عبدولی و امیرمحمد نوروزی در اوزان 60 و 96 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند، و محمدشربی نیازی در 74 کیلوگرم به عنوانی دست نیافت .

نتایج کلی نمایندگان ایران در 6 وزن نخست به شرح زیر است :

در وزن 55 کیلوگرم محمد جواد رضایی، در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را شکست داد، در دوربعد نیز با نتیجه 11 بر یک از سد هی دانگ سون از کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

رضایی در این مرحله کائو لیگائو از چین را با نتیجه 9 بر صفر برد و به فنیال رسید و در نهایت با حساب 4 بر 4 ژولامان شارشنبکوف از قرقیزستان را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 66 کیلوگرم امین کاویانی نژاد، در دور اول مقابل ایلانا ایلانا از چین با نتیجه 10 بر 2 به پیروزی رسید، در دور بعد محمود باخشیلوف از ازبکستان را با نتیجه 4 بر 2 از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی نیز 8 بر صفر پاروین کومار از هند را مغلوب کرد و فینالیست شد.

وی در فینال مری بیکنوف از قزاقستان را با نتیجه 12 بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

 

در وزن 84 کیلوگرم مهدی بالی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم سنجر تمیربک از قزاقستان را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد، بعد در دیدار نیمه نهایی ارماتبک شرماتوف از ازبکستان را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.

بالی در این دیدار کالیدین آسیکیف از قرقیزستان را با نتیجه 13 بر 2 از پیش رو برداشت و قهرمان شد.

 

در وزن 60 کیلوگرم کرامت عبدولی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل یرنار فیداخمتوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد، در این مرحله هم با حساب 8 بر صفر تالا تالا از چین را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت ، اما با شکست 8 بر 7 برابر سیداله تازایف از ترکمنستان با نتیجه 8 بر 7 به مدال نقره قناعت کرد.

در وزن 96 کیلوگرم امیرمحمد نوروزی، پس از استراحت در دور نخست در دور بعد مقابل دونگ جائه لی از کره جنوبی با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی شیگه فومی دیگوچی از ژاپن را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

نوروزی در این دیدار با نتیجه 2 بر صفر مغلوب تیمور ماماجانوف از ازبکستان شد و به مدال نقره بسنده کرد. در وزن 74 کیلوگرم محمد شربی نیازی، در دور نخست مقابل ساجان از هند با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به باخت این هندی در مرحله نیمه نهایی، شربی نیازی از دور رقابت ها کنار رفت. فردا در روز دوم و پایانی این رقابت ها نیز پویا دادمرز در وزن 50 کیلوگرم و امیرمحمد حاجی پور در وزن 120 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.

 

در همین رابطه عصر امروز وزن کشی دو وزن باقیمانده این رقابت ها و دو نماینده ایران حریفان خود را شناختند.

در وزن 50 کیلوگرم که 9 نفر وزن کشی کرده اند، پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف وون دونگ هیوک از کره جنوبی می رود. در وزن 120 کیلوگرم که 10 نفر شرکت دارند ، امیرمحمد حاجی پور در کشتی نخست به مصاف دای از چین تایپه می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با برنده کشتی گیران کشورهای قرقیزستان و ژاپن مبارزه می کند .

کشتی فرنگی جوانان – قهرمانی 2017 آسیا تایوان

اشتراک گذاری