ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان کشتی آزاد 2017 نوجوانان آسیا شد
2017/07/24-12:07
406
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی آزاد

ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان کشتی آزاد 2017 نوجوانان آسیا شد

تیم های هند و قزاقستان هم دوم و سوم شدند

پیش از این فرنگی کاران نوجوان کشورمان هم قهرمانی قاره کهن را کسب کرده بودند

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران بعداز ظهر امروز یکشنبه در شهر بانکوک تایلند، در مجموع با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره 2 برنز و 79 امتیاز، قهرمان 2017 آسیا شد و تیم های هند و قزاقستان هم روی سکوهای دوم و سوم ایستادند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، در این مسابقات تیم ایران توسط سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان 46، 54، 85 و 100 کیلوگرم صاحب مدال طلا، مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان 58 و 76 کیلوگرم مدال نقره و مهدی ویسی و سید مبین حسینی در اوزان 42 و 69 کیلوگرم مدال برنز شد .

رده بندی تیمی:

1- ایران 79 امتیاز 2- هند 72 امتیاز 3- قزاقستان 72 امتیاز 4- ژاپن 63 امتیاز 5- ازبکستان 58 امتیاز 6- قرقیزستان 58 امتیاز نتایج کشتی گیران کشورمان در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است: در وزن 46 کیلوگرم سید عرفان جعفریان، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان به پیروزی رسید، در دور بعد هم 5 بر 3 از سد حریف هندی گذشت و به دیدار پایانی رسید.

جعفریان در این دیدار در مصاف با کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت (1- ایران 2- قزاقستان 3- هند و ژاپن).

در وزن 54 کیلوگرم مهدی عشقی، در دور اول با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف مغولی خود گذشت، در دور بعد نیز با همین نتیجه از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر 5 برابر نماینده کشور قرقیزستان به پیروزی رسید و به فینال راه یافت.

عشقی در دیدار نهایی مقابل کشتی گیر هندی با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد (1- ایران 2- هند 3- ژاپن و قزاقستان).

در وزن 85 کیلوگرم عباس فروتن، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید، در دور بعد هم 10 بر صفر حریف چینی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.

فروتن در دیدار پایانی مقابل کشتی گیر ازبکستانی با نتیجه 10 بر 8 به پیروزی رسید و مدال طلا گرفت. در وزن 100 کیلوگرم سید مهدی هاشمی، در دور اول با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر ژاپنی را مغلوب کرد، در دور بعد با نتیجه 12 بر یک از سد حریف تاجیکستانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این مرحله نیز با ضربه فنی کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و فینالیست شد.

هاشمی در این دیدار حریف ترکمنستانی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. در وزن 76 کیلوگرم میثم زارع، پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر از سد کشتی گیر ازبکستانی گذشت، در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر حریف قرقیزستانی خود را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

زارع در این دیدار مقابل نماینده کشور هند با نتیجه 7 بر 6 مغلوب شد و به مدال نقره رسید (1- هند 2- ایران 3- ژاپن و قرقیزستان).

در وزن 69 کیلوگرم سید مبین حسینی، در مبارزه نخست مقابل کشتی گیری از کشور کره جنوبی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید، در دور بعد مقابل کشتی گیر پاکستانی با نتیجه 6 بر 7 مغلوب شد، اما با توجه به حضور حریف پاکستانی در دیدار فینال، در گروه شانس مجدد با نتیجه 11 بر 2 کشتی گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.

حسینی در این دیدار با نتیجه 6 بر 6 حریف مغولی خود را شکست داد و صاحب مدال برنز شد (1- قزاقستان 2- پاکستان 3- هند و ایران).

در وزن 63 کیلوگرم امیرحسین مقصودی، در دور اول با نتیجه 4 بر 2 نماینده قزاقستان را شکست داد، اما در دیدار دوم مقابل حریفی از کشور ژاپن 7 بر 5 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی در دور بعد، از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد (1- ازبکستان 2- مغولستان 3- هند و ژاپن).

روز گذشته در نخستین روز این رقابت ها، محمد ابراهیمی و مهدی ویسی به ترتیب در اوزان 50 و 42 کیلوگرم به مدال نقره و برنز دست یافته بودند. لازم به یادآوری است که پیش از تیم آزاد، فرنگی کاران کشورمان هم موفق به قهرمانی در آسیا شده بودند. قهرمانی کشتی 2017 نوجوانان آسیا – تایلند- کشتی آزاد

اشتراک گذاری