ایران با سه فینالیست در پنج وزن قهرمانی کشتی فرنگی 2017 آسیا
2017/05/14-11:05
167
پایگاه خبری اخبار کشتی ایران
عزیزاله اطاعتی
دسته بندی خبر : کشتی فرنگی

ایران با سه فینالیست در پنج وزن قهرمانی کشتی فرنگی 2017 آسیا

طاهری ، صالحی زاده و مهدی زاده فینالیست شدند

در پایان مرحله مقدماتی روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در هند طاهری ، صالحی زاده و مهدی زاده فینالیست شدند، ارسلان به دیدار رده بندی راه یافت و پشتام از دور رقابت ها کنار رفت.

یک نماینده دیگر ایران در دیدار رده بندی

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، نتایج فرنگی کاران ایرانی تا فینال به شرح زیر است :

در وزن 66 کیلوگرم علی ارسلان که برای نخستین بار حضور در رده سنی بزرگسالان را تجربه می‌کند در دور نخست با نتیجه 2 بر صفر جینچول پانگ از کره شمالی را شکست داد، در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 راویندر از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، در این مرحله به مصاف سانگ هون اوه از کره جنوبی رفت و در حالی که با نتیجه 5 بر یک از حریف خود پیش بود با نتیجه 9 بر 5 مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد.

کشتی گیر کره ای در دور قبل المورات تاسمرداف از ازبکستان را شکست داده بود. حریف ارسلان در دیدار رده بندی تاسمرادف دارنده مدال برنز المپیک و جهان است. در این وزن آلمات کبیسبایف از قزاقستان سانگ از کره جنوبی فینالیست شدند.

در وزن 75 کیلوگرم پژمان پشتام، در اولین حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، در دور اول ربیع خلیل از فلسطین را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد، در دور بعد مقابل بین یانگ از چین با نتیجه 2 بر 2 باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف قزاقستانی از دور مسابقات کنار رفت.

پارک از کره جنوبی و یرژیپوف از قزاقستان در این وزن به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن 80 کیلوگرم رامین طاهری، دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر سامات شیرداکوف از قرقیزستان را شکست داد، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل دانیل گاجیف دارنده مدال برنز المپیک از قزاقستان با نتیجه 3 بر یک پیروز و فینالیست شد و به فینال راه یافت .

طاهری در دیدار نهایی به مصاف جیون هونگ کیم از کره جنوبی می رود.

در وزن 98 کیلوگرم سید مصطفی صالحی زاده، نیز که نخستین حضورش در رده سنی بزرگسالان را تجربه می‌کند در دور اول با نتیجه 7 بر یک یرولان ایسکاکوف قهرمان آسیا و نفر سوم بازی های آسیایی از قزاقستان را شکست داد، در دور بعد مقابل هاردیپ نایب قهرمان آسیا از هند با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

صالحی زاده در این مرحله ژیائو دی از چین را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

وی در دیدار نهایی به مصاف سئون گیون کیم از کره جنوبی می رود.

در وزن 130 کیلوگرم بهنام مهدی زاده دارنده، مدال طلای آسیا در دور اول با نتیجه 3 بر یک مینسئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 9 بر صفر آراتا سونودا از ژاپن را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

مهدی زاده در دیدار پایانی با دامیر کاظم بایف از قزاقستان کشتی می گیرد.


قهرمانی کشتی فرنگی 2017 آسیا – هند

اشتراک گذاری